Steve Jobs’ın Eşi Laurene Powell Jobs, Malibu’da 94 Milyon Dolara Dördüncü Mülkünü Aldı: Amacı Oturmak Değil!

Steve Jobs’ın eşi ve milyarder yatırımcı Laurene Powell Jobs, ABD’de Malibu’da okyanusa kıyısı olan dördüncü bir gayrimenkul satın aldı. Los Angeles Times’a göre milyarder isim yeni mülkü için 94 milyon dolar, TL cinsinden ise 3 milyar lira ödedi. 

Powell Jobs, son dönemde diğer yatırımcılar gibi portfolyosuna gayrimenkul eklemeye devam ediyor. Yatırımcı, şimdiye kadar bu projelerine 170 milyon dolardan fazla para yatırmıştı. Bu yüksek değerli gayrimenkuller, milyarderlerin oluşturduğu “kapalı toplulukların” bir parçası oluyor. 

İlk mülkünü 2015’te almıştı

Powell Jobs, bölgedeki ilk mülkünü 2015 yılında 44 milyon dolara almıştı. Sonrasında da o mülkün etrafındaki mülkleri almaya başlayan yatırımcı, diğer iki mülk için toplamda 34 milyon dolar ödemişti. Powell’in toplam malvarlığının ise 14,7 milyar dolar olduğu belirtiliyor. 

Öte yandan milyarderlerin, kendileri oturmayacak bile olsalar bu türden büyük yatırımlar yapmaları çok da şaşırtıcı değil. Küresel anlamda gayrimenkul piyasasındaki değerlenme ile birlikte pek çok yatırımcı gözünü bu tür kupon arazilere çevirmiş durumda. Bu durum da emlak piyasasında, özellikle yüksek değerli araziler ve mülkler için dengeleri oldukça değiştiriyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir