Apple Watch’u minik bir iPod’a dönüştüren TinyPod tanıtıldı

Güçlü bir küçük bilgisayar olarak tanımlayabileceğimiz Apple Watch, artık TinyPod adlı yeni bir donanım projesi sayesinde bileklerimiz yerine ceplerimize girecek. TinyPod, kayışsız bir Apple Watch’u minyatür bir iPod gibi görünen bir kasaya yerleştiriyor. Ön yüzündeki tıklama tekerleği ile uygulamaları ve işlemleri kontrol edebiliyorsunuz.

TinyPod ile Apple Watch, telefonsuz telefon deneyimi sunacak

Apple Watch ile yapabileceğiniz her şeyi düşündüğünüzde, aslında daha küçük ve sınırlı bir iPhone versiyonu gibi çalıştığını anlıyorsunuz. Cihaz arama yapabiliyor, mesaj gönderebiliyor, müzik dinletebiliyor, notlar aldırabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

TinyPod, iPod ilhamlı donanım tasarımı ve en iyi AirPods çiftleri ile bir araya geldiğinde, bir iPhone ve iPod karışımını bir araya getiriyor. Bu küçük cihaz, cebinize rahatça sığıyor veya kıyafetinize takılabiliyor.

TinyPod’un tanıtım fragmanlarından birinde, cihaz “telefonunuzdan uzak telefon” olarak tanımlanıyor. Bu da cihazın nasıl hedeflendiğine dair bir fikir veriyor. Apple Watch’un kendisi gibi, bu cihaz da telefonunuzu tamamlayan bir ikincil cihaz olarak tasarlanmış.

Bu mini telefonun yapamadığı her şey (internette gezinmek, sosyal medyada dolaşmak, video izlemek) onu daha az dikkat dağıtıcı ve daha az stres yaratan bir alternatif haline getiriyor. Tam bir telefona ihtiyaç duymadığınız zamanlar için ideal olabilir.

TinyPod hakkında hala bilmediğimiz çok şey var özellikle ne kadar maliyetli olacağı ve ne zaman satın alınabileceğimiz (ABD’de yaz aylarında piyasaya çıkması bekleniyor). Ancak şimdiye kadar gördüklerimiz, bu fikrin umut verici olduğunu gösteriyor. TinyPod, Apple Watch’u farklı bir şeye dönüştürmeye çalışan ilk proje değil: Cake adlı cihaz da benzer bir amaca hizmet ediyor ve şu anda prototip aşamasında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir